بالا رفتن آمار کرونا با افزایش سفرها در تعطیلات

باتوجه به تعطیلات پیش رو پیش بینی می‌شود که بازهم شاهد سفر شهروندان به شهر های مختلف باشیم. از پیامدهای مسافرت در این وضعیت کرونا افزایش شیوع این بیماری است که امیدواریم همه‌ی مردم به این موضوع توجه کرده و از مسافرت های غیر ضروری خودداری کنند.

با توجه به تعطیلات پیش رو در تاسوعا و عاشورای حسینی، سعید نمکی وزیر بهداشت درباره سفرهای مردم هشدار داد. وی با ابراز نگرانی از وضعیت دو استان خراسان رضوی و مازندران، اشاره ای به به تعداد بالای سفر به این دو استان داشته و از مردم خواست که به مسافرت نروند.

وزیر بهداشت علاوه‌بر ابراز نگرانی درباره مسافرت‌ها به شهر مشهد، تاکید کرد که استان مازندران نیز در بدترین شرایط به سر می‌برد و تردید نداریم که مسافرت موجب تشدید بیماری می‌شود.نه تنها وزیر بهداشت که فرمانده ناجا نیز مردم را به پرهیز از سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی دعوت کرد.

دکتر فرشید رضایی متخصص بیماری های عفونی بیان کرد: قطعاً با افزایش سفرها ابتلا به ویروس کرونا بیشتر می‌شود و خاص کشور ما نیست.

وی افزود: بر اساس تجربه چند ماه گذشته با افزایش میزان مسافرت‌ها تعداد کسانی که به بیماری کووید ۱۹ گرفتار می‌شوند، بیشتر است.

دکتر رضایی با اشاره به اینکه کرونا ویروس مرموزی است، گفت: برخی مبتلایان برخلاف همه رعایت‌هایی که کردند نفهمیدند به چه طریقی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند. همچنین تاریخچه ۶ ماهه کرونا نشان می‌دهد شهرهای سیاحتی و زیارتی بیش از دیگر شهرها به این ویروس مبتلا شده‌اند.

 

استاندار گیلان نیز در رابطه با تاثیر مسافرت در شیوع ویروس کرونا و با توجه به وضعیت قرمز استان، تاکید کرد که هموطنان از سفر به گیلان خودداری کرده و انجام آن را به زمان دیگری موکول کنند. وی افزود: وضعیت در برخی شهرستان‌های استان به ویژه مرکز گیلان، قرمز است اما مردم با درک صحیح شرایط، در روزها و شب‌های اخیر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عزاداری پرداخته اند.

ارسلان زارع با اشاره به این موضوع که مراودات اجتماعی و ارتباط مردم با یکدیگر به عنوان مهمترین عامل شیوع ویروس کرونا است که به لحاظ علمی از سوی کارشناسان وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی اثبات شده، افزود که به تکرار از هموطنان خواسته ایم که از مسافرت به جز در موارد اضطرار ، خودداری کنند.

 

 نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: اگرچه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ایام نوروز و تابستان، گیلان مقصد سفر گردشگران بوده؛ شاهد میزان کمتری از سفر هستیم اما مجددا تاکید می‌کنم که به واسطه وضعیت قرمز استان و به جهت حفظ سلامت خانواده‌ها و هم استانی های ما و نیز مسافران، از سفر به گیلان در تعطیلات پیش رو پرهیز شود.

 

 وی افزود: از گیلانیان دوستدار اهل بیت پیامبر که براساس رسوم پیشین در چنین ایامی به استان سفر می کردند و اکنون خارج از استان هستند نیز انتظار دارم در تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی امسال، به زادگاه خود سفر نکنند و مسافرت را به زمان بهتری موکول نمایند.

برای اطلاع از آخرین اخبار کرونا روی اینجا کلیک کنید.